2019ko Bilboko Konpartsetako kontzertu guztiak hemen!

Abuztuan Bilbon denok batera katuak eurak be jaietan. Mari, Mari, Marijaia dator… 12 egun baino ez dira falta Marijaia Arriagako balkoitik atera, eta urteko aste luzeenari hasiera emateko.  Ba al dakizue dagoeneko zer plan ez duzuen galduko?

Bilboko Konpartsek, Aste Nagusiko euskarri nagusienetako bat, Areatzako gunean ospatuko diren ekintza guztien berri eman dute. Bilboko Konpartsek hamaika ekintza antolatzen dituzte, beti ere adin eta gustu guztietara moldatzen direla.

Egitarauaren plater nagusietako bat konpartsetan egunero ospatzen diren kontzertuak dira.

Hona hemen zerrenda osoa!

Abuztuaren 17an, larunbatean:

  • Algara:
    • 23:00: EKAITZ (DJ SAIOA)
  • Askapeña:
    • 23:30: DJ ANDRES
  • Irrintzi:
    • 00:00: G4RCIS DJ
  •  Komantxe:
    • 00:00: MORE JAIA SOUND SYSTEMA
  • Pinpilinpauxa:
    • 00:30: ROSER

Abuztuaren 18an, igandean:

  • Aixe-berri:
    • 20:00: THE SHIT TALKERS
    • 23:30: ROKAVIEJA
  • Algara:
    • 23:00: AKATZ + MICKY & THE BUZZ
    • 02:00: TWIST! (DJ SAIOA)
  • Askapeña:
    • 23:30: DJ PROYECT HANGOVER
  • Euskalgune:
    • 23:00: ESNE BELTZA
  • Irrintzi:
    • 00:00: G4RCIS DJ
  • Kaskagorri:
    • 23:30: THE POTES
    • 01:15: KOP
  • Komantxe:
    • 00:00: KBILLY DJ
  • Pa…Ya!:
    • 20:30: TOKAN2 LA POLLA (LA POLLA RECORDS TRIBUTOA)
  • Pinpilinpauxa:
    • 00:30: NACHA LA MACHA
  • Tintigorri:
    • 23:45: DETOMEITOS
  • Txinbotarrak:
    • 17:00: INSERSHOW
    • 23:30: ZIZTADA&RLANTZ ETA LAGUNAK
    • 00:30: REVOLUTIONARY BROTHERS
  • Zaratas:
    • 20:00: ADATS (ELEKTROTXARANGA)

Abuztuaren 19an, astelehenean:

  • Abante:
    • 23:45: DJ GAUA
  • Aixe-berri:
    • 00:00: SKASTI
  • Algara:
    • 23:00: BON SCOTT REVIVAL SHOW + THE UNHOLY COVERS
    • 02:00: EASYER B2B ALFRED ADLER (DJ SAIOA)
  • Askapeña:
    • 21:00: HAVANA 537
    • 23:30: DJ SLIMDAZE
  • Euskalgune:
    • 23:00: SUTAN + MCONAK
  • Hontzak:
    • 19:00: MAMA BROTHERS
  • Kaskagorri:
    • 17:30: PATXADAZ + LEIE MEIE + ORBELAK + TOC
    • 23:30: LIHER
    • 01:15: SUAIA ETA AMA REBEL
  • Komantxe:
    • 13:30: BERINBAU
    • 23:30: KOMANDO BRAGA
    • 01:00: ZOROEN KLUBA
    • 02:30: MOISÉS NO DUERME Y LOS NOCTÁMBULOS
    • 04:00: LOZIO AKA DUBTOWN
  • Kulturgune:
    • 23:30: RUKULA
    • 00:30: ESKEAN KRISTO
  • Mamiki:
    • 19:00: SIGI-SAGA ERROMERIA
  • Pa… Ya!:
    • 19:00: FRITANGA (ELEKTROTXARANGA)
  • Pinpilinpauxa:
    • 00:30: RÍOS DE GLORIA
  • Piztiak:
    • 16:30: ALAIN CONCEPCIÓN (AKUSTIKOA)
  • Tintigorri:
    • 23:45: RADIO GUERRILLA
  • Triangune:
    • 23:00: ZAZKEL
    • 00:30: OINUTSIK (ERROMERIA)
  • Txomin Barullo:
    • 16:00: OIER ASLA
    • 23:00: DR. BALTZ DJ
  • Zaratas:
    • 20:00: DEBORAH RIFF

Abuztuaren 20an, asteartean:

  • Abante:
    • 23:45: DJ GAUA
  •  Aixe-berri:
    • 20:00: SUBURBIA (GREEN DAY TRIBUTOA)
    • 00:00: SMASH (THE OFFSPRING TRIBUTOA)
  • Algara:
    • 23:00: JOSEBA IRAZOKI ETA LAGUNAK + TOC
    • 02:00: TELMO TRENOR (DJ SAIOA)
  • Askapeña:
    • 21:00: ETABAR
    • 23:30: DJ HEAVY
  • Euskalgune:
    • 13:00: Marianito Musikatua: ANDER ENZIONDO
    • 23:00: LA MARE + NOGEN
  • Hontzak:
    • 12:00: HONTZARANGA SINFONIKOA
    • 18:00: TXALAINAK
    • 19:30: MUGALARI
  • Irrintzi:
    • 00:00: G4RCIS DJ
  • Kaialde:
    • 23:00: DEBARES (AC/DC TRIBUTOA)
  • Kaskagorri:
    • 23:30: ALERTA GORRIA
    • 01:15: IRA RAP
  • Komantxe:
    • 13:30: MÁRMOL
    • 23:15: MOONSHINE WAGON
    • 01:00: IRREKOÑOCIBLES
    • 02:30: STRIKNINA
    • 04:00: AK DJ
  • Kulturgune:
    • 23:30: EZTANDA
    • 00:30: SKABIDEAN & THE BLACK BIRDS
  • Mamiki:
    • 00:30: DJ PESKATRILLEIS
  • Pa… Ya!:
    • 02:00: DJ BULL
  • Pinpilinpauxa:
    • 00:30: OBK
  • Piztiak:
    • 19:00: THE PUSHERMEN
  • Tintigorri:
    • 19:30: LONG JOHN
    • 21:00: DISTRIC ONE
    • 23:45: JOSE ANTONIO PAHINO
  • Uribarri:
    • 20:45: EKINOCIO
    • 23:00: LA TXIRLA RECORDS (LA POLLA RECORDS TRIBUTOA)

Abuztuaren 21an, asteazkenean:

  • Abante:
    • 23:45: DJ GAUA
  •  Aixe-berri:
    • 20:00: KOVERTIZO (CLASSIC COVER BAND)
    • 00:00: SONIC TOYS
  • Algara:
    • 23:00: NEW YORK SKA ENSEMBLE + MG BANDA
    • 02:00: CHELIS (DJ SAIOA)
  • Altxaporrue:
    • 20:00: HIJOS DE TU IGLESIA (LA POLLA RECORDS TRIBUTOA)
    • 23:00: ZIRKINIK BEZ (ERROMERIA)
  • Askapeña:
    • 21:00: XIBEROOTS
    • 23:30: DIENTES DE LUNA
    • 00:30: DJ IRAULTZA
  • Euskalgune:
    • 13:00: Marianito Musikatua: AFRONTU
    • 23:00: ENKORE + DJ ELEPUNTO
  • Hontzak:
    • 18:00: MUSIKA KLASIKOA
    • 02:00: DJ JUSSEFF
  • Irrintzi:
    • 00:00: G4RCIS DJ
  • Kaialde:
    • 18:00: DISPLICENTES
  • Kaixo:
    • 20:30: CLOVERWIND
    • 00:00: URRATS (ERROMERIA)
  • Komantxe:
    • 23:30: TTUN TTUN BRIGADE
    • 01:30: PENKOLETAS SISTERS SHOW
    • 03:00: INTIFADA MARIKA DJS
  • Pinpilinpauxa:
    • 00:30: PINGÜISTAR
  • Piztiak:
    • 19:00: DOWN THE LADDER + REVERTT + MOTORASTOLA
  • Tintigorri:
    • 23:45: RUNAWAY (BON JOVI TRIBUTOA)
  • Txomin Barullo:
    • 13:30: SABIN
    • 23:00: RAP GAUA: FREESTYLE STREET MOVES
  • Uribarri:
    • 20:45: DOLPHINERS
    • 23:00: BERANDUEGI (ERROMERIA)
  • Zaratas:
    • 20:00: SOLO POR ESTA NOCHE

Abuztuaren 22an, ostegunean:

  • Abante:
    • 23:45: DJ GAUA
  • Aixe-berri:
    • 00:00: PRISCILLA BAND
  • Algara:
    • 23:00: LISABÖ + NIÑA COYOTE ETA CHICO TORNADO
    • 02:00: BIHOTZA (DJ SAIOA)
  •  Askapeña:
    • 19:45: YEGANJAH & TITO BCF
    • 23:30: PATX & RUN
    • 01:00: DJ BETA BROTHERS
  • Euskalgune:
    • 13:00: Marianito Musikatua: 4 HAIZETARA + AS NETAS DA MAURIZIA
    • 20:30: GORA HERRIA
  • Hontzak:
    • 18:00: GAUALDEKO HASPERENA
  • Irrintzi:
    • 00:00: G4RCIS DJ
  • Kaialde:
    • 23:00: BATEK DAKI (ERROMERIA)
  • Kaixo:
    • 00:30: BAD SOUND SYSTEM + LAGUNAK
  • Kaskagorri:
    • 03:00: BLASSFEMMEOUS DJ
  • Komantxe:
    • 23:30: AMONA BAND
    • 01:30: LA TOKOKERA
    • 03:00: MANGALUZE SELEKTOREAK
  • Kulturgune:
    • 23:30: DJ BULL
  • Mamiki:
    • 18:30: LATXUSMA
    • 23:30: LAS LENTEJAS
  • Pa…Ya!
    • 23:00: GORPUZKINGZ
  • Pinpilinpauxa:
    • 00:30: LOS TOREROS MUERTOS
  • Piztiak:
    • 19:00: GWAYA REGGAE BAND
  • Triangune:
    • 18:30: THE CRAZY WHEELS BAND
    • 20:00: OLATZ SALVADOR
  • Zaratas:
    • 20:00: CARLOS CARRANZA & FRIENDS

Abuztuaren 23an, ostiralean:

  • Algara:
    • 20:30: ANJE DUHALDE
    • 23:00: EKAITZ (DJ SAIOA)
  • Arriagako Atz.:
    • 00:30: BAD SOUND
  • Askapeña:
    • 23:30: DJ TXUNDIDURA
  • Hontzak:
    • 19:00: TXALAINAK
  • Irrintzi:
    • 00:00: G4RCIS DJ
  • Kaialde:
    • 18:00: NAFARROA KANTA TALDEA
  • Komantxe:
    • 13:00: LARDI BAT DJ
    • 23:30: PANTX OFICIAL SELEKTORS
    • 01:30: PAGASARRI ALL STARS
    • 03:00: ETCHECOY ANAIAK
  • Kulturgune:
    • 20:00: LA MALA PEKORA
  • Mamiki:
    • 18:00: ERROMERIA LILA GORRIA
  • Pa…Ya!
    • 20:00: MEXIKORTXO BAND
  • Pinpilinpauxa:
    • 00:30: LAS FELLINI
  • Piztiak:
    • 19:00: UNDÉCIMO MANDAMIENTO
    • 20:30: ULTIMATUM
  • Txomin Barullo:
    • 13:30: SABIN
  • Zaratas:
    • 23:45: DJ JEREMIAH JOHNSON

Abuztuaren 24an, larunbatean:

  • Algara:
    • 23:00: EKAITZ (DJ SAIOA)
  • Askapeña:
    • 20:00: ORLIS PINEDA
    • 23:30: FOLLOW THE PARTY
  • Euskalgune:
    • 13:00: Marianito Musikatua: DJ PINTXA ME
  • Irrintzi:
    • 00:00: G4RCIS DJ
  • Kaialde:
    • 20:00: THAI 10.89
  • Komantxe:
    • 00:00: FUNKOMANTXE DISKAK: AUZOKOBEATS, OSKRI & GOFREAK!
  • Mamiki:
    • 18:00: ERROMERIA LILA GORRIA
  • Pa…Ya!
    • 20:00: OIER ASLA
  • Pinpilinpauxa:
    • 00:30: LAS CHILLERS

Abuztuaren 25an, igandean:

  • Askapeña:
    • 18:00: ROJO CANCIONERO
  • Kaskagorri:
    • 18:00: GARILAK 26
  • Kulturgune:
    • 20:00: PRESUPUESTON (KAOS ETILIKO TRIBUTOA)
  • Mamiki:
    • 18:00: ERROMERIA LILA GORRIA
  • Txomin Barullo:
    • 19:00: PASAJEROS SIN BILLETE

Bilboko Konpartsetako egitarau osoa.