GazteKLUBA UDA – Programazioa

IRAILAREN 18TIK 22RA UDA ESPAZIOA GUNE BERDINEAN ETA IRAILAREN 22, 23, 29 ETA 30EAN IRTEERAK!

Tokia: Euskalduna Jauregitik gertu dauden saskibaloi kantxen gunean.

Topa gaitzazu Google Maps-en!

UDA ESPAZIOA - #GazteKLUBA UDA
Ekainaren 25etik - Uztailaren 6ra

EGUNERO / 17.00 – 21.00

  • Chill Out Espazioa
  • Skate Espazioa: Skateboardean ibiltzen hasteko tailerrak, hainbat zailtasuneko oztopo eta arrapalekin.
  • Rokodromoa: 6 metroko altuerako horman gora, 2 bide aukeran eta behar den material guztia hornituta.
  • Paddle surf / Big Sup / Euritako Taxia: 6 piragua eta paddle surf erraldoi bat egongo dira eskura, ausartzen direnak Euskalduna Jauregiko pantalanetik Bilboko Udaletxeraino eramateko prest.
  • Gamer Espazioa: Bideojokoen standak DOMOAN: Just Dance 2018, mugikorrerako Clash Royale eta NBA2K18. Eta, gainera, errealitate birtualeko betaurrekoen postua eta auto-simulagailua. Zozketak eta askoz ere gehiago!!
  • Air hockeya, ping-ponga, mahai-futbola eta arkadeak.

ATRAKZIOAK

  • Uztailaren 2an:
    – 17:00 – 21:00: Jumping.
  • Uztailaren 3an:
    – 17:00 – 21:00: Quads-Karts.
  • Uztailaren 4an:
    – 17:00 – 21:00: Bike Looping.
  • Uztailaren 5ean:
    – 17:00 – 21:00: Pertsonez osatutako mahai-futbola.
  • Uztailaren 6an:
    – 17:00 – 21:00: Jumping.

EMANALDIAK

Talde eta bakarlari gazte batzuk #GazteKLUBA UDAren agertokira igoko dira hainbat egunez, dantza, musika, magia eta antzerki emanaldiak eskaintzeko. Emanaldiak diziplina guztietara zabaldutako deialdi ireki baten bitartez hautatu izan dira.

  • Ekainaren 27an:
    – 17.30 – 18.00: Zero H-Ren Magia Emanaldia. Zero H bilbotar mago gazteak harridura eragingo digu magiazko bere trukuekin..
    – 18.30 – 19.00: Claudia, Iren eta Lararen kontzertua (Pop-Rock). Institutuko hiru lagunek osatutako taldea, une atseginak partekatzen dituzte gogokoen dituzten kanten bertsioak eginez.
  • Ekainaren 28an:
    – 20:00 – 20:30: Etabar-en kontzertua (Rock). Bilborock-en sortutako lau lagunen taldea, euskal rockaren zaporea du.
  • Ekainaren 29an:– 18:00 – 18:30: Elisa Villotaren kontzertua (Pop-Folk). Gazte-gaztetatik musikan trebatutako abeslari honek gitarra eta pianoa joaz abesten du, batik bat ingelesez, baina baita euskaraz eta gaztelaniaz ere.
    – 19:00 – 21:00: Karaoke. Ultrastar bidez egindako karaokea. asiar jatorriko edo zientzia fikzioko, bideo-jokoetako eta gisako serietako kantak jarriko dira, eta parte-hartzaileek gogokoen dituzten kantak aukeratzen joango dira.
  • Uztailaren 3an:
    – 18:30 – 19:00: Miriam Lujuaren kontzertua (Pop-Rock). 18 urteko kantautore honek ingelesez eta euskaraz egiten ditu kantak eta hainbat lehiaketetan hartu du parte, etb 1-eko bagoaz-en, kasu.
  • Uztailaren 4an:– 17:30 – 18:00: Alto Voltaje-ren kontzertua (Punk-Rock). Rock alternatiboa egiten duen taldea, 16 eta 18 urte bitarteko lau neskek osatua, euren kantak abesten.
    – 18:30 – 19:00: Eder Macías & Smalldance-ren kontzertua. Eder Macíasen emanaldia smalldance dantza-taldeak lagunduta.
  • Uztailaren 5ean:– 17:30 – 18:00: iIvano Brody-ren Clown Antzerki emanaldia. Workingprogress ikuskizuna, clown maitagarri batekin; garen bezala onartzen eta ezer eta inor ez dela perfektua erakutsiko digu.
    – 18:00 – 19:00: Singing Session. Norberaren kantak edo bertsioak abesteko espazio irekia. Kantak pendrive batean ekarriko dira.
  • Uztailaren 6an:– 19:00 – 19:30: Damiak & Eidrien-en kontzertua (Hip-Hop). Hip Hop generoa lantzen duten kantautore gazteak dira, eta ingelesez, gaztelaniaz eta euskaraz eurek sortutako kantak abesten dituzte.

KIROLA

  • Ekainaren 27an:
    – 17:00 – 18:30 / 19:30 – 21:00: Basket Txapelketak. Basket Village. 3×3 eta 1×1 basket-txapelketak, jaurtiketa libreak eta trebezia-txapelketa, spekear batek eta dj batek lagunduta.
    – 17:30 – 18:30: Demo Street Workout. Kirol gimnasia barretan. boxeo-zakuekin aritzeko aukera egongo da, baldin eta pertsona nahikok ematen badute izena.
  • Ekainaren 28an:
    – 17:00 -19:00: Bizikleta eta tramankuluen erakusketa. Alboan utzitako bizikletak birziklatzen dituen txirrikleta taldeak zirkuitu bat antolatuko du, bizikletari lotutako era guztietako asmakizunak erakutsi eta erabiltzeko. horrela sortutako bizikletak lagako dizkie taldeak bertaratzen direnei. errekalden egiten duten lana hurbilagotik ezagutzeko aukera ederra.
    – 17:00 – 21:00: Basket Txapelketak. Basket Village. 3×3 eta 1×1 basket-txapelketak, jaurtiketa libreak eta trebezia-txapelketa, spekear batek eta dj batek lagunduta.
    – 17:30 – 18:30: Demo Street Workout. Kirol gimnasia barretan. boxeo-zakuekin aritzeko aukera egongo da, baldin eta pertsona nahikok ematen badute izena.
  • Ekainaren 29an:
    – 17:00 – 21:00: Basket Txapelketa Finalak. Basket Village. 3×3 eta 1×1 basket-txapelketak, jaurtiketa libreak eta trebezia-txapelketa, spekear batek eta dj batek lagunduta.
    – 17:00 – 18:30: Street Workout Txapelketa. Kirol gimnasia barretan. boxeo-zakuekin aritzeko aukera egongo da, baldin eta pertsona nahikok ematen badute izena.
  • Uztailaren 2an:
    – 18:00 – 19:30: Parkour. Desplazamenduaren artearen hastapenak. inguru hurbilean arituko da norberaren balioak sustatu eta teknika eta trukuak ikasten. balioek zerikusia dute ahalegina, lankidetasuna, lehiatze-eza, segurtasuna eta erantzukizunarekin. arreta jarriko da mozioak kudeatzen, arriskuak ebaluatzen eta arazoak konpontzen.
  • Uztailaren 2an:
    – 18:00 – 19:30: Parkour. desplazamenduaren artearen hastapenak. inguru hurbilean arituko da norberaren balioak sustatu eta teknika eta trukuak ikasten. balioek zerikusia dute ahalegina, lankidetasuna, lehiatze-eza, segurtasuna eta erantzukizunarekin. arreta jarriko da mozioak kudeatzen, arriskuak ebaluatzen eta arazoak konpontzen.

DANTZA

  • Ekainaren 25ean:
    – 17.00 – 19.30: Dance Master Classes. Hiru profesionalek emandako master classa, bi ordu eta erdiko iraupenekoa, gutxi gorabehera.
    – 19.30 – 20.30: Dantza erakustaldia. Gutxienez sei edo zazpi taldek eskainiko duten modalitate ugariko koreografia-erakustaldia: dantza modernoa, hiri-dantza, dantza latinoak…
  • Ekainaren 26ean:
    – 18.00 – 21.00: Break Dance Master Class. Breaker dinamizatzaile adituek emandako master classa.
  • Ekainaren 27an:
    – 17:00 – 19:00: Ikasi korear pop koreografia bat (K.Pop). Gozatu korear dantzaz, K.Pop koreografia bat ikasita.
  • Uztailaren 2an:
    – 17:00 – 18:00: Break Dance Master Class. Hip Hop, Break Dance, Dance Hall eta Popping dantza-modalitateak ikas daitezke uztailaren lehen astean dena hiri-dantzan espezializatutako zentroaren eskutik. emaitza jendaurrean aurkeztuko da azken erakustaldi batean.
    – 19:30 – 20:30: Hip-Hop Master Class . Hip Hop, Break Dance, Dance Hall eta Popping dantza-modalitateak ikas daitezke uztailaren lehen astean dena hiri-dantzan espezializatutako zentroaren eskutik. emaitza jendaurrean aurkeztuko da azken erakustaldi batean.
  • Uztailaren 4an:
    – 19:30-20:30: Dance Hall Master Class. Hip Hop, Break Dance, Dance Hall eta Popping dantza-modalitateak ikas daitezke uztailaren lehen astean dena hiri-dantzan espezializatutako zentroaren eskutik. emaitza jendaurrean aurkeztuko da azken erakustaldi batean.
  • Uztailaren 5ean:
    – 19:30 – 20:30: Popping Master Class. Hip Hop, Break Dance, Dance Hall eta Popping dantza-modalitateak ikas daitezke uztailaren lehen astean dena hiri-dantzan espezializatutako zentroaren eskutik. emaitza jendaurrean aurkeztuko da azken erakustaldi batean.
  • Uztailaren 6an:
    – 20:00 – 21:00 : Hiri dantza koreografiak.

TAILERRAK

  • Ekainaren 25ean:
    – 17:00 – 19:00: Dj tailerra. Dj-en munduan hasierako urratsak ematen hasteko ikastaroa, Sergio Robles eta Imanol Barrenetxearen eskutik, nahaste-mahaia erabiltzen ikasteko eta ordenagailua erabiliz musika sortzeko.
    – 17:00 – 20:00: Graffiti saioa. Artista batek emandako tailerra, eremu baten gainazala dekoratzeko, sprayak eta txantiloiak soilik erabiliz. beharrezko ikasmaterial guztia hornituko da: sprayak, maskarak, eskularruak, papera, errotuladoreak eta eranskailuak.
  • Ekainaren 26ean:
    – 17:00 – 19:00: Dj tailerra. Dj-en munduan hasierako urratsak ematen hasteko ikastaroa, Sergio Robles eta Imanol Barrenetxearen eskutik, nahaste-mahaia erabiltzen ikasteko eta ordenagailua erabiliz musika sortzeko.
    – 17:00 – 19:00: Txanoak eta kamiseta serigrafiatzen. txanoak eta kamisetak kustomizatzen ikasteko, diseinu-aukera zabalarekin. tailerra egiteko behar den material eta tresna guztiak hornituko dira: txanoak, kamisetak, errotuladoreak, berniza, latexa…
  • Ekainaren 27an:
    – 17:00 – 19:00: Dj tailerra. Dj-en munduan hasierako urratsak ematen hasteko ikastaroa, Sergio Robles eta Imanol Barrenetxearen eskutik, nahaste-mahaia erabiltzen ikasteko eta ordenagailua erabiliz musika sortzeko.
    – 19:00 – 21:00: Zirko tailerra. zirkoko teknikak saiatzea eta mundu horretako lehen urratsak ezagutzea. akrobaziak eta malabarismoa, Gloria Peón Torreren eskutik.
  • Ekainaren 28an:
    – 17:00 – 19:00: Dj tailerra. Dj-en munduan hasierako urratsak ematen hasteko ikastaroa, Sergio Robles eta Imanol Barrenetxearen eskutik, nahaste-mahaia erabiltzen ikasteko eta ordenagailua erabiliz musika sortzeko.
  • Ekainaren 29an:
    – 17:00 – 19:00: Dj tailerra. Dj-en munduan hasierako urratsak ematen hasteko ikastaroa, Sergio Robles eta Imanol Barrenetxearen eskutik, nahaste-mahaia erabiltzen ikasteko eta ordenagailua erabiliz musika sortzeko.
    – 19:30 – 21:00 Beatbox tailerra.

OTAKU GUNEA

OTAKU GUNEA Asiako kultura eta beste era bateko aisialdia sustatzeko espazioa da. ildo horretan, japoniako eta koreako kultura herritarraren alderdiak bilduko dituzten tailerrak eta dinamikak eskainiko dituzte.

  • Uztailaren 3an:
    – 17:00 – 18:30: Star Wars dronen borroka. Star Wars espazio-ontzien erreplika ofizialak diren 3 dron erakutsiko dira. hirurek ere borroka-sistema birtuala dute eta elkarren aurka borrokatuko dira, borroka-joko birtual ikusgarri batean.
    – 19:00 – 21:00: Origami. antzinako japoniar teknika bat da origamia, paperarekin tolesdura soil eta errazak eginez figura ederrak sortzen dituena.
  • Uztailaren 4an:
    – 17:00 – 19:00: Papercraft. Moztu eta kolatu egin behar diren txantiloi inprimatuak erabiliz, marrazki bizidunetako edo filmetako pertsonaia dibertigarrien hiru dimentsioko figurak egingo dira.
    – 17:00 – 19:00: Rubic kuboa Master Class. Rubic kuboarekin maisu diren hiru pertsonek buru-hausgarri hau nola konpondu erakutsiko dute. txapelketa bat egongo da gainera, eta bertan parte-hartzaileek praktikan jar dezakete ikasitakoa.
    – 19:00 – 21:00: Asiar jokoen tailerra. asiar usadiozko mahai-jokoetarako oinarrizko hastapen tailerra. plazak txandakatzen joango dira, agertutako jendearen eta dagoen tokiaren arabera.
  • Uztailaren 5ean:
    – 17:00 – 21:00: Rubik kuboaren txapelketa.
    – 17:00 – 19:00: Hamas. Hamas Bead-ak zilindro-itxurako plastiko-bihi txiki batzuk dira, barne-hutsak, eta pixelatu itxurako figurak egiten dira horiekin. lehendik dauden eredu batzuekin arituko gara, baina sortzaileenek figura propioak diseinatu eta sortzeko aukera izango dute, eta etxera eraman ditzakete.
    – 18:30 – 19:30: Fast Cosplay. Parte-hartzaileek (2-3 pertsonako taldeak) manga, anime, filma, bideo-joko eta antzekoetatik ateratako pertsonaia baten jatorrizko mozorroa sortuko dute denbora labur batean (15-30 minutu bitartean), paperezko materiala eskainiko diegularik horretarako, hala nola kartoi meheak, zinta itsaskorrak, artilea, koloretako poltsak eta abar.
  • Uztailaren 6ean:
    – 17:00 – 18:30: Star Wars dronen borroka. Star Wars espazio-ontzien erreplika ofizialak diren 3 dron erakutsiko dira. hirurek ere borroka-sistema birtuala dute eta elkarren aurka borrokatuko dira, borroka-joko birtual ikusgarri batean.
    – 19:00 – 21:00: Asiar jokoen tailerra. asiar usadiozko mahai-jokoetarako oinarrizko hastapen tailerra. plazak txandakatzen joango dira, agertutako jendearen eta dagoen tokiaren arabera.

IRTEERAK - #GazteKLUBA UDA
Ekainaren 25etik - Uztailaren 6ra
Inskripzioak ekainaren 11-18

Asteartea 26 > KARTING + SODUPEKO IGERILEKUAK

  • 11:00 – 17:00. Irteera – Karting +Sodupeko igerilekuak. 14 – 18 urte. 5€. 
  • Tokia: Gueñes.
  • Irteera eta bueltarako tokia: Autobusa 11.00etan irtengo da Euskalduna Jauregitik.
  • Inskripzioak:
    – Ekainaren 11tik ( goizeko 09.00retatik aurrera) 18ra
     hemen.
    Izena emateko araudia
  • Prezioa barne: garraio eta ekintza
  • Bazkaria ez dago prezioan barne

Zure lagunekin elkarbanatu!

Asteazkena 27 > SURF IKASTAROA

  • 11:00 – 17:00. Irteera – Surf ikastaroa. 12 – 18 urte. 5€. 
  • Tokia: Sopela.
  • Irteera eta bueltarako tokia: Autobusa 11.00etan irtengo da Euskalduna Jauregitik.
  • Inskripzioak:
    – Ekainaren 11tik ( goizeko 09.00retatik aurrera) 18ra
     hemen.
    Izena emateko araudia
  • Prezioa barne: garraio eta ekintza
  • Bazkaria ez dago prezioan barne

Zure lagunekin elkarbanatu!

Osteguna 28 > LABIRINTO ERRALDOIA + SUANCES HONDARTZA

  • 11:00 – 17:00. Irteera – Labirinto erraldoia + Suances hondartza. 12 – 18 urte. 5€. 
  • Tokia: Cantabria.
  • Irteera eta bueltarako tokia: Autobusa 11.00etan irtengo da Euskalduna Jauregitik.
  • Inskripzioak:
    – Ekainaren 11tik ( goizeko 09.00retatik aurrera) 18ra
     hemen.
    Izena emateko araudia
  • Prezioa barne: garraio eta ekintza
  • Bazkaria ez dago prezioan barne

Zure lagunekin elkarbanatu!

Ostirala 28 > SOPUERTA ABENTURA

  • 11:00 – 17:00. Irteera – Sopuerta. 12 – 18 urte. 5€. 
  • Tokia: Sopuerta.
  • Irteera eta bueltarako tokia: Autobusa 11.00etan irtengo da Euskalduna Jauregitik.
  • Inskripzioak:
    – Ekainaren 11tik ( goizeko 09.00retatik aurrera) 18ra
     hemen.
    Izena emateko araudia
  • Prezioa barne: garraio eta ekintza
  • Bazkaria ez dago prezioan barne

Zure lagunekin elkarbanatu!

Asteartea 3 > BASO PARK

  • 11:00 – 17:00. Irteera – Baso Park. 12 – 18 urte. 5€. 
  • Tokia: Santander.
  • Irteera eta bueltarako tokia: Autobusa 11.00etan irtengo da Euskalduna Jauregitik.
  • Inskripzioak:
    – Ekainaren 11tik ( goizeko 09.00retatik aurrera) 18ra
     hemen.
    Izena emateko araudia
  • Prezioa barne: garraio eta ekintza
  • Bazkaria ez dago prezioan barne

Zure lagunekin elkarbanatu!

Asteazkena 4 > AQUAPARK

  • 11:00 – 17:00. Irteera – AquaPark. 12 – 18 urte. 5€. 
  • Tokia: Iurreta.
  • Irteera eta bueltarako tokia: Autobusa 11.00etan irtengo da Euskalduna Jauregitik.
  • Inskripzioak:
    – Ekainaren 11tik ( goizeko 09.00retatik aurrera) 18ra
     hemen.
    Izena emateko araudia
  • Prezioa barne: garraio eta ekintza
  • Bazkaria ez dago prezioan barne

Zure lagunekin elkarbanatu!

Osteguna 5 > MURGILTZE BATAIOA

  • 11:00 – 17:00. Irteera – Murgiltza Bataioa. 14 – 18 urte. 5€. 
  • Tokia: Getxo.
  • Irteera eta bueltarako tokia: Autobusa 11.00etan irtengo da Euskalduna Jauregitik.
  • Inskripzioak:
    – Ekainaren 11tik ( goizeko 09.00retatik aurrera) 18ra
     hemen.
    Izena emateko araudia
  • Prezioa barne: garraio eta ekintza
  • Bazkaria ez dago prezioan barne

Zure lagunekin elkarbanatu!

Ostirala 6 > ARROILEN JAITSIERA

  • 11:00 – 17:00. Irteera – Arroilen jaitsiera. 1 – 18 urte. 5€. 
  • Tokia: Antoñana.
  • Irteera eta bueltarako tokia: Autobusa 11.00etan irtengo da Euskalduna Jauregitik.
  • Inskripzioak:
    – Ekainaren 11tik ( goizeko 09.00retatik aurrera) 18ra
     hemen.
    Izena emateko araudia
  • Prezioa barne: garraio eta ekintza
  • Bazkaria ez dago prezioan barne

Zure lagunekin elkarbanatu!

Programazioa

* Programak, eguraldi zein antolakutza arrazoiengatik, data, ordutegi edota leku aldaketak izan ditzake.